هیروهای دومان

 

استیو جابز

 

نابغه یتیمی که سرپرستی او را والدين ناتنی بر عهده گرفتند . او در سال 1955 به دنیا آمد؛ از دانشگاه انصراف داد و از فعالیت در یکی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری زمان خود یعنی ؛ آثاری خارج شد . برای طول یک دوره عرفانی ، مدتی را در هند گذراند و در سال 1976 همراه با دوستش در گاراژ خانه پدری ، اولین محصول خود را تولید کرد. در سال 1980 با بالا رفتن ارزش شرکتش، میلیونر شد. در سال 1985 از شرکتی که خود بنیان گذارده بود، اخراج شد و 10 سال شرکت دیگری بنام نکست را اداره کرد و در شرکت تولید انیمیشن پیکسار ، سرمایه گذاری کرد. در سال 1996 به شرکت خود بازگشت و تا زمان مرگش بر اثر سرطان ، ارزشمندترین برند دنیا را از نو خلق کرد و محصولات شگفت انگیزی مانند آیفون و آیپد را تولید کرد. او استیو جابز بنیانگذار اپل و سوپر هیرو دومان بود.

 

 

ایلان ماسک

 

او در سال 1971 در آفریقای جنوبی به دنيا آمد. مادرش متخصص تغذيه و کانادایی تبار بود. وقتی 9 ساله بود ، پدر و مادرش از هم جدا شدند. اولین سرمایه گذاری اش را در سن 12 سالگی ، بر روی یک بازی ساده ، به نام دی لستر انجام داد و آن را 500 دلار به یک مجله کامپیوتری فروخت . بعد از فروش استارت آپ موفقش به نام زیپ تو به شرکت کامیک ، در 30 سالگی به شهرت رسید و بعد از آن هم در نرم افزار پی پال ، سرمایه گذاری کرد و آن را به ای بی فروخت . در سال 1999 ، سایت ایکس دات کام را تاسیس کرد و بعد در شرکت اسپیس ایکس که شرکت هواپیمایی فضایی برای سفر به مریخ است ، سرمایه گذاری کرد. از سال 2002 ، مدیر عامل شرکت خودروسازی برقی تسلا است . او مانند استیو جابز رویه کاری خلاف معمول دارد و حتی چندی پیش به دلیل استفاده از ماری جوانا ، مجبور به استعفا از مدیر عاملی یکی از شرکت های خود شد. موشکهای بیشماری را برای تسهیل مسافرت به فضا آزمایش کرده که موفق ترین آنها راکت فالکن 9 بود . ایلان ماسک از سوپر هیرو های درمان است.

 

 

ریچارد برانسون

 

ریچارد برانسون ، سرمایه گذار بزرگ انگلیسی است که ، موسس گروه ویرجین است که 400 شرکت را زیر مجموعه خود دارد. ریچارد در سال 1950 به دنیا آمد؛ پدرش وکیل و مادرش مهماندار هواپیما بود. او از مدرسه به دلیل مشکل خوانش پرشی اخراج شد و اولین کسب و کارش را که یک نشریه بود ، در ۱۶ سالگی راه اندازی کرد. از کسب و کارهای موفق او میتوان به ویرجین رکوردز در حوزه موسیقی ، خطوط هواپیمایی ویرجین آتلانتیک ، ویرجین کولا در حوزه نوشیدنیها ، حوزه اپراتوری تلفن همراه ، سوخت ویرجین و از همه مهمتر ویرجین مانی در حوزه پولی است. او یک ماجراجو است و بارها با بالن به دور دنیا سفر کرده است. او یکی از هیرو های درمان است.

 

 

جورج سورس

 

جورج سورس ، در دهه 90 میلادی ، موجب ورشکستگی بانک مرکزی انگلستان و سقوط ارزش پوند شد. او در سال 1930 در مجارستان متولد شد؛ در جوانی درگیر جنگ جهانی دوم بود و پس از آن، در سال 1947 ، بعد از مهاجرت به انگلستان ، در شرکت راه آهن به عنوان مستخدم و باربر مشغول به کار شد. او در دانشکده اقتصاد لندن تحصیل کرد. در تمام عمر ، هم به فلسفه و هم به اقتصاد ، علاقه نشان داد . در سال 1956 به آمریکا مهاجرت کرد و مهارت فوق العاده ای در اوراق بهادار و بورس پیدا کرد و در حوزه پولی اروپایی تبحر خاصی از خود نشان داد. از سال 1967 شرکت سرمایه گذاری خود را راه اندازی کرد او پس از آن ، تبدیل به یکی از بزرگترین سرمایه گذاران قرن شد. او بعدها نام صندوق سرمایهگذاری خود امروزه را به کوانتوم تغییر داد. او علاقه خاصی به سیاست دارد و از انقلاب های مخملی در کشورهای تازه مستقل شده از شوروی نقش داشت. جورج سورس یکی از هیرو های درمان است

 

 

وارن بافت

 

وارن بافت ؛ یکی از بزرگترین سرمایه گذاران قرن است. او مدیر عامل صندوق سرمایه گذاری و شرکت برکشایر هاتاوی است. او ملقب به جادوگر شهر اماها ست . وی در سال 1930 در این شهر به دنیا آمد. او نگاه طولانی مدت به سرمایه گذاری دارد و تنها در برندهایی که به آنها اعتماد دارد ، سرمایه گذاری می کند . ژیلت و کوکاکولا از مهمترین شرکت هایی هستند که او سال ها سرمایه گذار آنها بوده است . وارن از 6 سالگی کارش را با جمع آوری تشکهای نوشابه شروع کرد. او سال ها شرکت هایی که در حال ورشکستگی بودند را پیدا می کرد و با هدایت سرمایه آنها را از نو راه اندازی می کرد. او سال ها به عنوان دومین ثروتمند جهان بعد از بیل گیتس شناخته می شد . وارن بافت یکی از هیرو های دومان است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *